Підписатися на RSS

Історія школи села Довгалівки

/Files/images/SAM_1862.JPG На пологих пагорбах по лівому березі Сіверського Дінця за його течією нижче села Савинці приблизно в 1671 році виникло поселення. Люди розселялися вздовж берега однією довгою вулицею, звідки і пішла назва - Довгалівка. Згодом село підпорядкувалося земству, яке було засноване в Україні згідно царського наказу від 1 січня 1864 року, діяльність якого полягала в управлінні місцевою школою, яка була заснована на його кошти в період з 1903- 1910 років і налічувала кімнату для вчителя і один клас.

В період з 20- 30-ті роки школа мала дві класні кімнати, в яких займалося чотири класи. Тобто класи були спарені. Весь термін навчання складав чотири роки і на цьому освіта сільських дітей припинялася. Викладали тоді письмо, граматику, арифметику. В школі працювало два вчителі, які весь тиждень працювали та жили в школі , а на вихідні їздили додому до своїх сімей. Один раз на тиждень приїздив місцевий священник, який навчав дітей молитвам та святому письму. Люди з великими зусиллями пережили голод. І тільки-но стали на ноги, як прийшла нова біда - війна.

Двічі через наше село проходила лінія фронту. Фашисти вперше ступили на Довгалівську землю 11 грудня 1941 року. Під час першої окупації в школі знаходилися німецькі коні, які повністю зруйнували підлогу. Під час другої окупації- склад для зберігання зерна. В 1943 році село було звільнено, але школа декілька років не була придатна для навчання, тому класи розміщали в простих селянських хатах.

Військова частина, яка працювала по ремонту залізниці, відбудувала приміщення школи і розмістила там свій штаб. Після закінчення війни школа, яка налічувала дві класні кімнати, була передана дітям.

Особливо тяжким видався 1946-1947 навчальний рік. Був голод. Діти йшли до школи, бо там давали по крихітці хліба.

В 1951 році

директором школи був призначений Радченко Василь Петрович. Він змінив планування школи: став інший вхід та чотири класних кімнати. Перебудовувати школу допомагало населення. Шкільне подвір'я було обнесене дротом, дерев не було.

З 1963 року

школу очолив Тимофієнко Іван Іванович. Навчання було переведено в одну зміну. Покращилось планування школи, озеленили шкільне подвір'я.

1980 рік

директор школи Білянська Тетяна Петрівна.

1981 рік

виконуюча обовязки директора школи , а з 1983 року- директор Козловська Євдокія Іванівна. Будівля школи стала аварійною, і учні змушені навчатися в приміщенні бувшого дитячого садка та сілького клубу. Тому директор разом з батьками порушує клопотання про будівництво нової школи.

В 1994 році

було здано в експлуатацію двоповерхову красуню - школу на 162 учнівських місця

2010 рік

директор школи Янько Олена Миколаївна.

2016рік

директор школи Фещук Лілія Василівна

2018 рік

Реорганізація навчального закладу. Заклад перейменовано в Довгалівську філію Комунального закладу "Савинський ліцей Балаклійської районної ради Харківської області"

2019 рік

завідувач філії Шарпан Любов Василівна

Кiлькiсть переглядiв: 1111